Steel Temple го објавија видео спотот за „Deep“

Македонскиот алтернативен бенд Steel Temple вчера на YouTube го промовираа видео записот за песната „Deep" од нивниот нов албум „Nobody's Slaves".

Спотот го изработи Pyramid Production, а целиот албум може да го преслушате на следниов линк.

Инаку, Steel Temple минатата година прославија 15 години, а тоа беше и поводот за нашето интервју со нив, на кое ќе се потсетите на овој линк.

 

Објавено:
13 април 2017
Прегледно:
155 пати