Есенскиот декор во домовите на македонските Инстаграмџии

10 октомври 2022

Есента пристигна и во домовите на нашите Инстаграмџии. Топлиот колорит, удобниот амбинет кој доаѓа заедно со мирисот на цимет, може да ги почувствувате дури и преку фотографија, а особено на профилите на оние Инстаграмџии кои посебно внимание посветуваат на декорирањето на домот.

Неизбежни се декорациите со тиквички, меките ќебенца, декоративните перничиња во земјени нијанси, суптилното светло и сето тоа зачинето со по некој домашен есенски рецепт – сето она што ја прави оваа сезона магична и посебна.

Ако и вие сте со план да донесете дел од есенската магија во вашиот дом, а немате идеја како тоа да го направите, инспирирајте се од креативните решенија на нашите Инстаграмџии.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Boro.kosa (@boro.kosa)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by pepe_s.place (@pepe_s.place)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared(@mother.of.a.star)

Објавено:
10 октомври 2022
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
2.900 пати