Луксузен стан во Париз со поглед на Ајфеловата кула

4 мај 2023

Кејти Ѓоргаџи е модел, инфлуенсер, и претприемач која живее во Париз заедно со својот партнер.

Парот од неодамна се пресели во нов стан со поглед на Ајфеловата кула, а за уредувањето со доза на луксуз заслужна е токму Кејти.

Таа ги советува своите следбеници секогаш да имаат природно, свежо цвеќе дома кое го живнува секој простор.

Од она што може да се забележи, главна улога во станот има едно огледало со златни рамки, сместено во дневната соба.

Останатите декорации како да ротираат околу него, а просторот изгледа визуелно поголем.

Тука се и удобните каучи, дополнети со меки перничиња во боја.

Кејти исто така советува во домот да има килими, а во однос на осветлувањето да се користат топли тонови.

Топлата палета таа ја препорачува и за ѕидовите.

Розовите завеси пак даваат еден бајковит елемент во домот, а златните детали како ногарките од столчињата и свеќниците само го дополнуваат луксузот којшто во ниеден момент не е претеран.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by The Maisone (themaisone)

Објавено:
4 мај 2023
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
444 пати