Овој веге хотел во Хрватска е вистинска етно оаза

26 август 2023

Во Трибаљ, Хрватска се наоѓа хотел кој е нуди одлично мени за сите вегани и вегетаријанци.

Балатура со право може да се нарече и веге хотел, а неодоливо потсетува на етно оаза каде гостите можат максимално да се опуштат и да уживаат во опкружувањето.

Во дворот на самиот хотел се наоѓа и етно тераса со тиркизни детали каде што секој ќе го почувствува оној мир што тешко се наоѓа во модерниот начин на живот.

Освен во утринското кафе, гостите можат да уживаат и во домашните билни сокови и секако во изобилството на врвни веге специјалитети.

Доколку посакате да прочитате некоја книга, а не сте понеле со себе, сопствениците имаат и своја мини библиотека во која сигурно ќе најдете нешто по ваш вкус.

Сето овошје е зеленчук што се нуди во хотелот Балатура е органско и свежо, а местото е полно со еко детали.

Тука ќе најдете и комбинации на традиционални јадења на веге начин.

Собите се наречени според одредени билки, како на пример лаванда, пелин, маслинка, ловор, а истите ги има и во околните градини.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cemher Croatia (cemher_croatia)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bianca (biancarrrrrrr)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maja Uremovic (majauremovic)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elisabeth de Ahna (labatorium)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gattigher (gattigher)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ivana Hayes (hayesivana)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (ursula.stanhope)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Marchy (marchyboll)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anja Frigger (anja14193)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jenny Brown (shoredichjenny)

Објавено:
26 август 2023
Категорија: 
Архитектура