Погледнете како супермоделите ги уредуваат своите домови

24 ноември 2022

Уредувањето на домот е активност која бара многу истражување, проучување и вечна потрага по референци. Но, дали некогаш сте се запрашале како живеат супермоделите во моментов и како можеме да се инспириаме од нив?

Во таа смисла, имињата како Џиџи Хадид, Елса Хоск и Емили Ратајковски имаат одличен вкус кога станува збор за дизајнот на ентериер, па затоа и претставуваат одличен пример од кој можеме да научиме и да се инспирираме во секое време.

Овие супермодели покажуваат дека нивните стилови ги надминуваат модните писти, а изборот на материјали, текстури и бои играат главна улога во местото што го нарекуваат дом. Токму затоа, удобноста и топлината се главниот фокус на внатрешната декорација, секако со многу стил.

Ако барате инспирација, нурнете во светот на декор преку шик вкусот на овие големи имиња во модната индустрија.


Миранда Кер

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miranda (@mirandakerr)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miranda (@mirandakerr)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miranda (@mirandakerr)


Џиџи Хадид

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)


Елса Хоск

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by elsa (@hoskelsa)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by elsa (@hoskelsa)


Кендал Џенер

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kendall (@kendalljenner)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kendall (@kendalljenner)


Емили Ратајковски

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Објавено:
24 ноември 2022
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.517 пати