Ресторан во Лондон воодушевува со својата празнична декорација

15 ноември 2023

Празничната сезона е пред нас, а во некои метрополи веќе на големо се чувствува и гледа.

Секоја година празничниот декор нè расположува, па колку и да не ни е погоден денот, сакаме да погледнеме убаво украсени ентериери, дворови и плоштади.

Еден таков е и ресторанот Daphne's којшто се наоѓа во Јужен Кенсингтон, Лондон и секоја година мами воздишки со декорациите.

Тука едноставно не можете да останете рамнодушни, а магијата на празниците е пуштена на најјако.

Ресторанот нуди одлична италијанска храна, од предјадења, па сè до десерти.

Рачно изработени тестенини, разни видови на рижото, свежа морска храна, специјалитети од месо и вкусен сладолед што се подготвува секојдневно.

Менито се менува во согласност со годишните времиња, а со тоа и декорациите.

Ресторанот го отсликува карактерот на наговиот основач, директорката по глума Дафни Рај, жената која го открила легендарниот актер Ричард Бартон.

Daphne's е отворен во 1964 и оттогаш важи за место што послужува врвни италијански јадења и нуди прекрасна атмосфера.

Фото: Instargram 

Објавено:
15 ноември 2023
Категорија: 
Архитектура