Увачки рај се наоѓа во Србија и е совршено место за есенски одмор

15 ноември 2022

Есента, со своите раскошни и топли бои, ќе биде присутна околу нас уште цел месец, па тоа претставува одичен повод да појдете на релаксирано есенско патување некаде во близина.

Доколку имате потреба да се опкружите со природа во последните денови од сезоната, но не сакате да заминете на долг пат, тогаш ви препорачуваме да го посетите Увачки рај, кој се наоѓа во соседна Србија и претставува одлично есенско викенд прибежиште.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

Увачки рај се наоѓа во градот Радијевичи и е скриен во срцето на природата, опкружен со густа шума, со магичен поглед од терасата кон блиската природа и езерото. Ова сместување се наоѓа на околу 40 километри од популарната планина Златибор во Србија.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

Куќата располага со бања, комплетно опремена кујна, спална и дневна соба со тераса и еден од најубавите погледи. Внатрешноста е речиси целосно изработена од дрво, што ѝ дава посебен шарм на куѓата. Декорацијата на спалната е исто така со акцент на дрвени материјали, а креветите се покриени со бели чаршафи.

Наедно, куќата е опремена со неколку кревети, па оваа викендица е идеална за собири со семејството и пријателите. Во дворот ќе најдете и скара, а сопствениците на миленици можат да ги земат своите крзнени пријатели со себе.

Погледнете како изгледа ова бајковито место.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Uvacki raj (@uvacki.raj)

Објавено:
15 ноември 2022
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.449 пати