Актерката Јелена Вељача се омажи во кратка „Александар Меквин“ венчаница

13 јуни 2021

Хрватската актерка Јелена Вељача македонската публика имаше можност да ја запознае по неколкуте хрватски серии кои се емитуваа и кај нас. 

Вниманието на јавноста го привлекувала, покрај со своите професионални ангажмани и со убавината, но и приватниот живот. После два брака, Вељача смета дека ова е нејзината трета и последна среќа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

Актерката и нејзиниот избраник Вито Туршиќ, поранешен советник на Колинда Грабар кажаа „да“ во загребската ботаничка градина.

Јелена се одлучи за мини бел фустан, кој во горниот дел се врзува во панделка, а има и „шлеп“, а изборот на обувки се влечки во бисерна боја, украсени со скапоцени камења.

Дел од среќата и свадбениот албум сподели со народот преку социјалните мрежи.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jelena Veljača (@jelka12)

Објавено:
13 јуни 2021
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
4.521 пати
Тагови: 
Јелена Вељача