Блогерката Lovely Pepa се омажи на магична церемонија во Мадрид

19 јули 2019

Ако го споменеме името Александра Переира можеби нема да се сетите за кого говориме, но ако го споменеме нејзиното уметничко име Lovely Pepa, тогаш сигурно знаете дека збориме за една од омилените шпански блогерки.

Изминатиот викенд таа се омажи за нејзиното долгогодишно момче Гасан Вадер, на приватна церемонија во луксузен хотел во Мадрид од каде што впрочем и таа потекнува.

За време на церемонијата таа смени неколку фустани, но нејзината венчаница дефинитивно беше фустанот што остави најголем впечаток кај сите.

Истиот го креираше нејзиниот пријател и дизајнер Сантос Лопез, кој спои раскошни слоеви на тул со цветни 3Д апликации во горниот дел. За венчаницата да биде уште поубава, дизајнерот додаде и отворен грб, а блогерката ја спои со неуредна фризура и нежна шминка.

Во познатата вила – хотел каде што се одржа свадбата, украсувањето беше навистина магично, па така свадбата се одржа под ведро небо, а целиот двор беше дополнително разубавен со бројни светилки, прекрасни цвеќиња и други стилски детали.

 
 
 
View this post on Instagram

Of all the wedding venues we saw, @mentiderodelavillacatering is the one that captured our hearts from day one. That space is timelessly elegant and incredibly romantic, a true oasis at the doorstep Madrid. More than that, the catering service is definitely one of the best (if not the best) in Spain, every bite delicious, and handled by the kindest and most professional team. A big hug to Lara, Borja, Julia who have taken care of us as if we were family De todas las fincas de boda que vimos La Villa del Mentidero ( @mentiderodelavillacatering )fue la que captó nuestra atención desde el primer momento. Su espacio es elegante y atemporal, además de increíblemente romántico. Un verdadero oasis a las puertas de Madrid. Mucho más importante, el servicio de catering es definitivamente uno de los mejores (sino el mejor) de España. Cada bocado es una delicia y el staff es además de tremendamente amable súper profesional. Un gran abrazo a Lara, Borja y Julia que nos han cuidado como si fuéramos de la familia

A post shared by Alexandra Pereira (@alexandrapereira) onJul 15, 2019 at 12:15pm PDT

На венчавката беа поканети некои од најпознатите блогерки на денешницата и нејзини пријателки, а фотографии од свадбата на Инстаграм објавуваше и најпознатата српска блогерка Тамара.

Погледнете како изгледаше свадбата на една од најстилските светски блогерки Александра или попозната како Lovely Pepa.

 

Инфо: Bonjour.ba

Фото: Alexandra Pereira/Instagram, http://tendenciasdebodas.com

 

Објавено:
19 јули 2019
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
665 пати