Џими Чу колекција чевли за младата

18 мај 2013

Ценетиот дизајнер за чевли Џими Чу лансираше колекција чевли инспирирани од самиот нивен назив “Mariage”, eлегантни и префинети модели изработени од винтаж, тантела, сатен и свила, украсени со вез, накит и сваровски кристали. Најголемата предност на овие чевли е што девојките може да ги носат и по завршувувањето на свадбената церемонија.Господинот Чу при изработката на оваа колекција не мислел само на младата, туку изработил модели наменети и за девериците, кумата и старосватицата. Ексклузивно и гламурозно  што би можело да биде поубав спомен на тој голем ден?

Објавено:
18 мај 2013
Категорија: 
Бела соба