Елегантна и несекојдневна невеста: Се омажи Наталија Водијанова

23 септември 2020

Познатиот модел Наталија Водијанова и нејзиниот долгогодишен партнер, Ентони Арно, ја официјализираа својата врска, на мала свеченост во Париз.

Тие се заедно од 2011 година, а имаат и две деца. Водијанова има три од првиот брак со Џастин Портман. На новогодишната ноќ ја објавија свршувачката, а свадбата требаше да се  одржи во јули годинава. Но, поради пандемијата на Ковид-19, двојката се одлучи да склучи граѓански брак во присуство на најблиските членови на семејството.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Natalia Vodianova (@natasupernova) onSep 21, 2020 at 8:15am PDT

За пригодата, Наталија одбра креација од руската дизајнерка Улијана Сергеенко. Волуменозна кошула, со нагласени раменици во комбинација со миди здолниште и ремен, кој ја истакнува половината беше изборот на моделот, во кој изгледаше елегантно и женствено.

Во горниот дел кошулата има везени елементи, а комбинацијата е заокружена со бели чевли на висока потпетица и секако бидермаер.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by FCC Daily (@fashion_celebs_critics_) onSep 22, 2020 at 8:09pm PDT

Изгледот на Водијанова може да послужи како инспирација за оние што го сакаат неконвенционалниот стил, или ги очекува само церемонија во матично.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by biraz da magazin (@biraz.da.magazin) onSep 22, 2020 at 3:51am PDT

 

Објавено:
23 септември 2020
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
3.720 пати