Есенва ќе биде во знакот на ѕвездените свадби

20 август 2013

Кој со кого ќе заплива во брачните води, гласини, очекувања, објави или бракови кои ќе ја одбележат есенската сезона.

Први на врвот, нормално славната двојка Бранџелина. Многу озборувања, закажувања и датуми, сигурно е само местото каде ќе се одржи свадбената церемонија, нивниот замок во Франција.

 

Бред Пит и Анџелина Џоли

 

Дури и поранешната г-ѓа Пит изненади. Џенифер Анистон наскоро ќе стапи во брак со нејзиниот дечко Џастин Теру. Иако таа во неколку наврати го негира ова и љубоморно го крие датумот од јавноста, сепак очекуваме изненадување.

 

Џенифер Анистон и Џастин Теру

 

Кралска свадба на повидок. Шарлот Касираги и Гед Елмале и Татјана Санто Доминго со А. Касираги. Дали ќе биде погламурозна од онаа на Кејт и Вилијам, останува да почекаме до крајот на август.

 

Шарлот Касираги и Гед Елмале

 

Нив ги спојува љубовта кон музиката. Адел и Симон Конецки, ќе се венчаат кон крајот на летото. Најверојатно свадбената забава ќе биде на езерото Комо во Италија. Мошне роматично и скапо!

 

Адел и Симон Конецки

 

Еуфоријата за овој ѕвезден пар започна. Оливија Вајлд  и Џејсон Судекис започнаа со подготовките за нивната свадба. Оливија откри детали за нејзиниот свадбен фустан во интервју за Instyle. Ние сме нетрпеливи а, вие?

 

Оливија Вајлд  и Џејсон Судекис

 

Како што изгледа ќе имама богата свадбена програма оваа есен. Ние секако ќе ве информираме за сите детали, поединости и пикантерии!

 

 

 

 

Објавено:
20 август 2013
Категорија: 
Бела соба