(фото) Ова е најскапата венчаница на светот

9 јануари 2020

Хани Ел Бехаири е името на египетскиот дизајнер кој го потпишува дизајнот на најскапата венчаница на светот. 

Неодамна одржа ревија, која се затвори со појавувањето на познатата египетска актерка Маи Омар, која ја имаше честа да ја носи најскапата венчаница на светот. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bezraa (@mohamedadell.1) onDec 23, 2019 at 6:03pm PST

 Фустанот е во сирена крој, но она што го прави скапоцен и посебен се кристалите со кои е целосно прекриена. Свадбената креација има и вел, украсен со ѕвездички исто така од скапоцени камења. Предниот дел од фустанот е пократок и ги открива нозете, додека задниот дел со долга “опашка“. 

Дизајнерот е познат по лускузните и екстравагантни парчиња, но вредноста на конкретново се проценува на преку 15 милиони долари, со што постави нови стандарди во светот на луксузот.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mai Omar (@maiomar_) onDec 25, 2019 at 10:06am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by hanyelbehairy (@hanyelbehairycouture) onDec 28, 2019 at 7:19am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by hanyelbehairy (@hanyelbehairycouture) onDec 27, 2019 at 10:04am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by hanyelbehairy (@hanyelbehairycouture) onDec 25, 2019 at 10:02am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by hanyelbehairy (@hanyelbehairycouture) onDec 25, 2019 at 10:01am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by hanyelbehairy (@hanyelbehairycouture) onDec 25, 2019 at 7:16am PST

 

Објавено:
9 јануари 2020
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
2.390 пати
Извор: 
stil.kurir.rs