Хумористичната страна на свадбената церемонија

9 ноември 2017

Дури и кога перфектно, до секој детаљ, сте ја испланирале свадбената церемонија, секогаш може да се случи нешто непредвидливо.

b.d.f.k._photography

Наместо да паничите во таков момент, прифатете ја онаа посветлата страна и насмејте му се на предизвикот.

Честопати младенците се соочуваат со такви „слатки предизвици" за време на фотосесијата, кога и не е баш сѐ под нивна контрола.

caroline_tran

Сајтот „Bored Panda" направи една интересна селекција на хумористични фотографии, со токму такви кадри кои не биле планирани за во свадбениот албум, ама на крајот од приказната, всушност биле „хајлајт" во целата фотосесија.

Погледнете за што се работи:

Фото извор: Bored Panda

funny-wedding-photobombs

funny-wedding-photobombs

ivey_pictures

jack_looney

jonaspeterson

keckster

 

 

Објавено:
9 ноември 2017
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
631 пати
Тагови: 
фото свадба хумор