Каква невеста ќе биде Лејди Гага?

22 мај 2015

taylor-kinney-lady_3201969b

Откако на Денот на вубените го смени статусот во „свршена“, Лејди Гага стана уште попосакуван клиент на дизајнерите.

Веќе со месеци се зборува за тоа кој ќе го дизајнира венчалниот фустан на контроверзната пејачка. Токму затоа, WWD ги има скиците на дел од дизајнерите за тоа како ја замислуваат Лејди Гага како невеста.

И додека повеќето се обидуваат да погодат каква е желбата на пејачката за нејзиниот фустан од соништата, Гага само порача:

25BE48E800000578-2962196-image-a-10_1424731967798

„Фустанот нема да биде за мене, ќе биде за Тајлор. Сè е за мојот маж. Не сум размислувала за ништо посебно, но знам дека сакам да ги исполнам неговите желби и нему да му го посветам фустанот“, изјави таа за WWD.

Во продолжение погледнете ги замислите на дел од дизајнерите:

Објавено:
22 мај 2015
Категорија: 
Бела соба