Какви венчаници имаше на саемот во Сплит

23 јануари 2014

Неодамна се одржа саемот за венчавки во Сплит наречен „Wedding day“. Како пренесуваат тамошните медиуми, очекувањата на јавноста се надминати, што со одѕивот на публиката, што со изгледот и понудата.

Цвеќе, балони, двечена облека, храна, козметика, венчаници, шминка, фризури... на саемот имаше се што е потребно за една свадбена церемонија. Токму затоа беше и примамлив за посетителите не само од Хрватска, туку од целиот регион.

Шеесетина брендови од Далмација, но и од Загреб ги изложија своите најдобри понуди, а првиот ден беше запаметен и по ревијата на свечена облека и венчаници, како и аксесоари.

Еве дел од понудата и трендовите на хрватските брендови кога се венчаниците во прашање:

 

Објавено:
23 јануари 2014
Категорија: 
Бела соба