Карли Клос направи уште една свадба

25 јуни 2019

Моделот Карли Клос и нејзиниот партнер Џошуа Кашнер пред осум месеци направија гламурозна свадба во Њујорк. Убавата Германка тогаш се појави во креација на „Диор“ направена специјално за неа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @delicatemagazines onJun 24, 2019 at 1:35am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sarah Gonzales (@sarah_omana_gonzales) onJun 23, 2019 at 7:38pm PDT

Но, двојката одлучи да направи уште една веселба на која ќе присуствуваат нивните најблиски пријатели. Овој пат се одлучија тоа да го направат на ранч во Вајоминг.

Клос за втората веселба одбра креација во сосема друг стил од онаа на „Диор“. Се работи за макси фустан со тантела, голи раменици и широки ракави. Женственото деколте, како и везените детали ја прават креацијата со потпис на Џонатан Симкаи, уште повпечатлива

На церемонијата присуствуваа и нивните пријатели Кети Пери и Орландо Блум, како и дизајнерката Дајан фон Фурстенберг, стилистката Џејми Мизрахи, а и гостите, како и младенците, имаа стајлинг инспириран од Дивиот запад.

Погледнете дел од фотографиите:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dasha Zhukova (@dasha) onJun 23, 2019 at 3:12pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Derek Blasberg (@derekblasberg) onJun 23, 2019 at 2:57pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss) onJun 24, 2019 at 8:57am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss) onJun 24, 2019 at 9:16am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dasha Zhukova (@dasha) onJun 23, 2019 at 3:12pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by L(@kalekloss) onJun 24, 2019 at 7:00pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CHUSMETEANDO (@chusmeteando) onJun 24, 2019 at 6:08pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Karlie Kloss Per(@karliekloss.peru) onJun 24, 2019 at 6:07pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dr. Aaliya Yaqub, MD (@clearskindoc) onJun 24, 2019 at 10:16am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sarah Gonzales (@sarah_omana_gonzales) onJun 24, 2019 at 9:50am PDT

 

 

 

 

Објавено:
25 јуни 2019
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
824 пати