Кои тенденции ќе бидат актуелни кај венчаниците следната година

25 април 2017

Во тек е Модната недела за венчаници во Њујорк, каде веќе се прогнозираат тенденциите во однос на венчалните фустани за следната година.

Од она што до сега беше презентирано, веќе може да се резимира дека годинава дизајнерите размислуваат неконвенционално кога се во прашање венчаниците и се осмелуваат да креираат надвор од шаблонот. Па слободно може да потенцираме дека во фокусот се храбрите невести кои се осмелуваат да експериментираат со својата венчаница.

Издвојуваме неколку трендови што ќе бидат актуелни во 2018 година:

Нагласени детали во црна боја

Фокус на накитот

Венчаници во комбинација со наметки

Принтови и текстури

Масивни велови

Венчаница - панталони

 

Објавено:
25 април 2017
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
643 пати