Колекција венчаници Каролина Херера пролет 2016

7 септември 2015

Топ моделот Кејт Кинг е главното лице во новата одлична кампања на дизајнерката Каролина Херера во која се претставени дел од нејзините креации за пролет 2016 – та.

Целата кампања на дизајнерката е фотографирана во нејзиниот дом во Њујорк, а за фотографиите се погрижи одличниот Макс Вадукул.

 

Колекцијата се состои од луксузни и неодоливи венчаници инспирирана од убавината на белиот цвет Јасмин.

Фотографиите се црно – бели со многу неутрални детали поставени во куќата на дизајнерката.

Погледнете ја целосната кампања и уживајте во убавината на секое парче посебно.

Објавено:
7 септември 2015
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
2.638 пати