Колекција венчаници за есен 2013 од BHLDN

3 септември 2013

Ова е период кога се уште траат и се случуваат свадбените церемонии. Оттука,  никако не би биле вишок фотографии од колекции за вие како невеста  се инспирирате и да ја решите дилемата ако барате венчаница .Овој пат ви ја презентираме колекцијата за есен 2013 година од познатиот бренд  BHLDN кој е спаѓа под ланецот брендови на Anthropologie.

Од кратки венчаници, волуменозни, со прекрасни кроеви на грбот, односно модели за сечиј вкус и конституција на телото. Ако вашата венчавка се случува набрзо а вие сте во паника за вашата венчаница, Fashionel  ви нуди решенија за кои сме сигурни дека ќе ви помогнат околу вашиот „сладок проблем“.

Објавено:
3 септември 2013
Категорија: 
Бела соба