Кралска венчавка од соништата

27 септември 2013

Ели Сааб дизајнираше венчален фустан за новопечената  принцеза Клер од Луксембург која минатиот викенд стапи во брак со принцот Феликс.

За оваа пригода, кралот на тоалетите изработи фустан од тантела со извезени свилени мотиви и сребрени нитни. За дополнителен сјај на целата тоалета допринесоа минијатурните кристали и бисери и три метри долгиот вел изработен од свилен тул со барокни мотиви во форма на листови.

Објавено:
27 септември 2013
Категорија: 
Бела соба