Кратката венчаница е одлична опција за летна венчавка

26 март 2021

Пандемијата си го направи своето. Во недостиг на свадби, принцеза-венчаниците се заменија со елегантни сирена, долги фустани кои ја задржуваат формата и минимализмот во голема мера игра улога.

За оние похрабрите, еве уште една идеја за размислување - кратките фустани се одличен избор за венчаница, особено ако немате голема, класична свадба. 

Може да се одлучите за коктел фустан со должина под колениците, со А-крој или молив-крој.

Одлична опција се и мини фустаните, каде акцентот е ставен на интересниот материјал или вез. 

А секогаш можете да се одлучите и за напред краток, а позади долг фустан. Сепак, трендовите од 90-те се потполно ин.

Објавено:
26 март 2021
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
1.905 пати