Магично: Фотографии од свадба на Санторини

9 мај 2020

На блогот на фотографката Ребека Карпентер, забележавме фотографии од венчавка на Санторини, кои нè воодушевија.

Роб и Луис, двојката која се одлучи на островот Оиа да ја круниса својата љубов, веројатно ги имаат едни од најубавите свадбени фотографии.

Луис за фотографирањето смени три венчаници, во сосема различен стил, со различна шминка, фризури и чевли.

Изборот на младоженецот е одело во светла беж нијанса. Она што посебно ќе ви остави впечаток, покрај фантастичниот поглед, се и цветните аранжмани, кои придонесуваат за свадбената магија.

Погледнете дел од фотографиите: 

Објавено:
9 мај 2020
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
1.233 пати