Мајли Сајрус се омажи во венчаница на Вивиен Вествуд

27 декември 2018

Шоу-биз индустријата не престанува да зборува за свадбата на Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт. Двојката ја славеше љубовта на тајна церемонија во домашна атмосфера.

Првите фотографии објавени во медиумите беа од социјалните мрежи и тоа од пријателите на двојката. Но, вчера осамнаа и првите фотографии од венчаницата на Сајрус.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) onDec 26, 2018 at 12:44pm PST

Таа за овој посебен ден се одлучи за креација од дизајнерката Вивиен Вествуд со сведена линија на здолништето и откриени раменици.

Првите свадбени фотографии ги објави и пејачката на својот Инстаграм профил, со што и официјално ја потврди веста за венчавката.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) onDec 26, 2018 at 12:48pm PST

Освен тоа, се појави и видео во кое таа танцува на „Uptown Funk“. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) onDec 26, 2018 at 12:49pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miley follows (@mileycyrfan) onDec 26, 2018 at 4:49pm PST

 

Објавено:
27 декември 2018
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
1.239 пати