Минималистички, а луксузно: Проновиас ја прикажаа новата колекција венчаници

1 септември 2021

Шпанскиот бренд „Проновиас“ неодамна ја претстави новата колекција венчаници. Се работи за луксузна едиција, со рачно изработени елементи и луксузни материјали.

Фотографирана во црвен амбиент, како директна асоцијација на љубовта, од брендот ставија акцент на минимализмот како естетика, а во комбинација со луксузни елементи.

Сведените креации се во преден план, иако се потрудиле да го обединат повеќе стилови.

Колекцијата содржи и неколку венчаници со „мобилни“ делови, па невестите лесно можат да го трансформираат својот изглед.

Ако ве очекува венчавка, погледнете ги креациите и инспирирајте се:

Објавено:
1 септември 2021
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
1.509 пати