Моделот Аманда Херст смени пет венчаници на венчавката

8 август 2019

Моделката и активистка Аманда Херст викендов ја славеше љубовта со норвешкиот режисер Јоаким Ронинг. 

Венчавката се одржала во „Hearst Castle“ во Калифорнија, траела четири дена, а за тоа време невестата сменила дури пет венчаници.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Amanda Rønning (@amandahearst) onAug 6, 2019 at 2:43pm PDT

 Ники и Парис Хилтон, како и Лорен Буш се дел од гостите кои постојано објавуваа фотографии на социјалните мрежи и пренесуваа дел од атмосферата.

Аманда на пробната вечера се појавила во мини фустан со висок околувратник, навезен со бизери и скапоцени камења, креација на „Виктор и Ролф“.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LUXTAILOR (@luxtailorstyle) onAug 5, 2019 at 2:25pm PDT

 Невестата која го поседува „Maison de Mode“ (луксузна продавница), побара од Фернандо Гарсија, кој е сега креативен дизајнер на „Оскар де ла Рента“ да ја создаде нејзината венчаница од соништата - од свила, со срцевиден отвор и везени детали, односно цветови. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by TOWN&COUNTRY (@townandcountrymag) onAug 3, 2019 at 4:50am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nicky Rothschild (@nickyhilton) onAug 2, 2019 at 10:26pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eugenia Garavani (@eugeniagaravani) onAug 3, 2019 at 4:56pm PDT

 После главната вечер, следеше забава во марокански стил, а Аманда носеше фустан на „Галван“,со ленти околу вратот и елегантна фризура со додаток за коса, инспириран токму од мароканските градини.

Во меѓувреме носеше уште еден мини фустан, овој пат со потпис на Џамбатиста Вали.

Но и тоа не беше доволно, па последниот ден, двојката приреди забава во винаријата Мармонт, а за пригодата невестата носеше мини фустан од „Оскар де ла Рента“, сличен на главната венчаница. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by David Rodgers (@davidrodgersinc) onAug 5, 2019 at 1:58pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Diane Buzzetta (@dianebuzzetta) onAug 7, 2019 at 3:22pm PDT

Во продолжение погледнете дел од атмосферата и како невестата изгледаше во сите фустани: 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kathy Hilton (@kathyhilton) onAug 3, 2019 at 12:36pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Joachim Rønning (@joachimronning) onAug 4, 2019 at 4:50pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by eevis (@eevis13) onAug 6, 2019 at 9:10am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 55cosasbonitas (@55cosasbonitas) onAug 3, 2019 at 2:31pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by luigitadininyc (@luigitadininyc) onAug 2, 2019 at 8:36pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Daily Mail (@dailymail) onAug 5, 2019 at 11:06am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jean-Pierre Uys (@jeanpierreuysphotography) onAug 5, 2019 at 10:53am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by T H E F A C I N A T O R (@douglasfriedman) onAug 3, 2019 at 10:33am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Portofino Beverly Hills (@portofinobeverlyhills) onAug 5, 2019 at 6:08pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sunnie Brook (@sunniebrook) onAug 5, 2019 at 2:55pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jay McInerney (@jaymcinerney) onAug 4, 2019 at 1:23pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dalia Oberlander (@daliaoberlander) onAug 4, 2019 at 2:19pm PDT

 

Објавено:
8 август 2019
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
1.426 пати