Модна дизајнерка направи несекојдневен избор за својата свадба

11 август 2021

Многу од жените кои се подготвуваат за свадба посакуваат несекојдневен изглед што ќе се памети, па најчесто тоа го постигнуваат преку изборот на венчален фустан.

Во таа насока е и приказната за Кармен Гарсија, модна дизајнерка и модна блогерка.

Таа неодамна се омажи за своето долгогодишно момче Алфонсо Паскал, а нејзиниот невестински изглед е мошне впечатлив.

Се работи за фустан од везена тантела, но она што дефинитивно е највпечатливо е шиширот со широк обод, кој изгледа како да е создаден од истата тантела од која е изработена и креацијата, а на кој е закачен вел од тул. Некои велат дека ова е одличен спој на софистициран, шик и ретро изглед, додека пак други сметаат дека е премногу и дека да бил само шеширот ќе било многу подобро..

Зад креацијата се потпишува дизајнерката Хелена Мареке, а изгледот е надополнет со бели сандали со висока потпетица и панделки..

На социјалните мрежи сподели дел од својот свадбен албум, погледнете како изгледаше и кажете ни ги вашите впечатоци:

Објавено:
11 август 2021
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
3.850 пати