Најпопуларните венчаници за 2015

23 декември 2015

Годинава ја одбележаа венчавки на познатите што го задржаа традиционалниот стил и во однос на самата организација на церемонијата и во однос на дизајнот на венчаниците.

Една од најочекуваните и најпопуларните свадбени церемонии за 2015 беше онаа на Софија Вергара која носеше божествена венчаница од Зухаир Мурад, а не помалку воодушеви и Ники Хилтон која на себе облече фасцинантна традиционална венчаница со богата тантела со потписот на Валентино.

Во продолжение погледнете ги венчаниците што оставија најголем печат на годината што изминува.

Софија Вергара во Зухаир Мурад Алисон Вилијамс во Оскар де ла Рента Беатриче Боромео во Армани

Хилари Рода во Каролина Херера

Ники Хилтон во Валентино

Ким Сирс Мареј во Џени Пекам

Софија Хантер во Валентино

 

Објавено:
23 декември 2015
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
3.925 пати