Новата колекција венчаници на Envy Room инспирирана од 90-те

18 јули 2017

Хрватското дизајнерско дуо Envy Room се инспирираше од естетиката на 90-тите години на минатиот век, во креирањето на нивната нова линија венчаници.

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Кројот на венчалните фустани е едноставен, во лесни и лелеави силуети. Украсени се со флорални мотиви, точкасти апликации машни и со тантела, а колекцијата содржи и еден капут во строг крој, инспириран од машкото одело.

Едиторијалот за оваа нова линија венчаници, го сочинуваат црно-бели фотографии кои ги потпиша фотографот Марко Грубиши.

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

Фото: Марко Грубиши, Envy Room

 

Објавено:
18 јули 2017
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
593 пати