Ова е најпопуларната невестинска креација во 2020

29 октомври 2020

Оваа 2020 година несомнено е несекојдневна, па затоа и не е некое изненадување што и најпопуларната невестинска креација за годинава не е венчаница.

Магазинот „Brides“ направи истражување кое покажа дека комбинезонот „Patsy“ на францускиот бренд „Rima Arodaky“ е најпопуларно меѓу невестите годинава.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lora Barra (@lorabarra) onJul 27, 2020 at 9:16am PDT

Комбинезонот во горниот дел е од транспарентна тантела, долниот дел се секако бели панталони, а креацијата е збогатена со „опашка“ од тул.

Оние што посакаа несекојдневен невестински избор, удобност која панталоните ја нудат, како и елеганција, ги пронајдоа токму во овој модел. 

Воедно, ова може да биде одлична инспирација за оние што допрва размислуваат за свадбена церемонија следната година.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tessa Shannon Photography (@tessashannonphoto) onJul 28, 2020 at 5:14pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by THE Dress Tribe (@thedresstribe) onApr 28, 2020 at 6:14am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by alisha tova siegel (@alishatova) onJan 29, 2019 at 4:30pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Christine Chg (@chrisshaked) onJul 13, 2020 at 11:36am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by THE Dress Tribe (@thedresstribe) onJun 25, 2020 at 5:18am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Margarita de Guzmán Luque (@invitadaideal) onOct 26, 2020 at 12:02pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mélanie Vaury Photographe (@melanievauryphotographe) onOct 26, 2020 at 2:38am PDT

Како ви се допаѓа?

Објавено:
29 октомври 2020
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
2.787 пати