Пет трендови за летни венчаници

8 јуни 2017

Иако секоја невеста има своја индивидуална приказна за идеалниот венчален фустан, сепак модната индустрија секоја сезона наметнува неколку носечки тенденции и кога се во прашање венчаниците.

Оваа летна сезона преовладуваат неколку модни трендови што ги диктираа светските модни дизајнери, што во суштина ги пресликуваат тенденциите од актуелната секојдневна модна сцена, но спакувани во една посебна и поинаква намена.

Ова се петте доминантни трендови кај летните венчаници:

Контрастни детали


Голи рамена


Длабоко V деколте


Масивни машни


Драматични ракави

 

Објавено:
8 јуни 2017
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
545 пати