Правите свадба следната пролет? Ова се венчаниците што ќе бидат во тренд

4 јули 2019

Доколку следната пролет се подготвувате за свадба, сигурни сме дека текстов ќе ви биде од помош. Неодамна во Њујорк се одржа модната недела за венчаници токму за пролет 2020.

На едно место се собрани сите трендови кога се невестинските фустани во прашање. 

Кога се кроевите во прашање, нема изненадувања - сите се подеднакво застапени, односно одберете го оној што најмногу ќе ви прилега на типот на телото.

Jenny Packham

Но, кога се деталите во прашање, оваа пролет има трендови за сечиј вкус.

Од венчаници со минималистичка естетика, преку оние со тантела на кои веќе сме навикнале низ годините и чија популарност се уште не се намалува, па сè до венчаници со пердуви, кои се тренд број еден.

Cushine

Покрај нив, моделите со голема панделка во задниот дел се исто така исклучително популарни. 

Oscar de la Renta

За оние што не се пронаоѓаат во класичната естетика, вреди да се напомене дека комбинезоните и генерално комбинациите со панталони се „ин“ како и венчаниците во некоја друга боја или пак оние со принт.

Vera Wang

Vera Wang

Monique Lhuillier

Без разлика што се работи за сезона кога сонцето доминира, моделите со ракави се едни од оние што невестите во последно време најмногу ги бараат, како и моделите што подразбираат огромни здолништа од тул и корсет - естетика која исто така станува моден класик.

Zuhair Murad

Изразот на V е исто така во самиот врв на листата, а зад него е срцевидниот, како и моделите без прерамки.

Покрај тантелата, која погоре ја споменавме, ситни украсни камчиња и ефектот на светкавост е исто така привлечен на актуелните невести. Ако сакате нешто тренди и впечатливо - ресите нека бидат вашиот избор.

Oscar de la Renta

Во продолжение погледнете сублимат од најпопуларните модели за следната пролет-лето сезона и кажете ни кои модели се вашиот фаворит.

Temperley London

Zuhair Murad

Cushine

Danielle Frankel

Temperley London

Carolina Herrera

Cushine

Marchesa

Zuhair Murad

Oscar de la Renta

Cushine

Lela Rose

Carolina Herrera

Carolina Herrera

Marchesa

Monique Lhuillier

Vera Wang

Viktor and Rolf

Carolina Herrera

Lela Rose

Vera Wang

Lela Rose

Vera Wang

Viktor and Rolf

Monique Lhuillier

Jenny Packham

Marchesa

Oscar de la Renta

Viktor and Rolf

Zuhair Murad

Oscar de la Renta

Carolina Herrera

Jenny Packham

Zuhair Murad

Danielle Frankel

Објавено:
4 јули 2019
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
3.899 пати