Од нашата архива

Сакате ли венчавка на плажа!?

25 јули 2017

 

Јапонското издание на Vogue Weddings објави моден едиторијал на тема венчални фустани за сезоната пролет-лето 2013, преку кој предлага егзотична свадба покрај море. Фотографиите се направени на Хаваи, ги потпишува Рене Хаберхаер, а главната улога ја има манекенката Марлос Хорст која позира во венчални креации на дизајнери како Москино, Вера Ванг и Москино

 

Објавено:
25 јули 2017
Категорија: 
Бела соба