Се ожени Александар Арно - наследникот на „Луј Витон“ имеријата

18 октомври 2021

Изминатиов викенд во Венеција се одржа една модна венчавка. Имено, Александар Арно, директор на „Rimowe“ и син на сопственикот на групацијата LVMH, Бернард Арно се ожени со долгогодишната девојка Гералдин.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by A.A (@alexandrearnault)

 

Меѓу присутните гости беа голем број личности од светот на модата, но и Фарел Вилијамс, Роџер Федерер, како и Џеј Зи и Бијонсе. Пејачката се појави во деколтирана креација, носејќи скапоцен накито од „Тифани“ чие заштитно лице е од неодамна и капут со потпис на „Долче и Габана“. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Acesso Beyhive (@acessobeyhive)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by  (@celebtm)

 

Канје Вест пак, специјално за младенците изведе една нумера, секако со маска на лицето:

 

Инаку, ова е втора венчавка на младенците. Тие првпат се венчаа во Париз во јуни годинава, а невестата тогаш носеше винтиџ фустан со потпис на Ј.W. Anderson. 

Oвој пат пак, се одлучи за потрадиционален изглед, одбирајќи балски фустан со висок околувратник и тантела.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tatler (@tatlermagazine)

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 55cosasbonitas (@55cosasbonitas)

 

Објавено:
18 октомври 2021
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
3.441 пати