Шест совети од Вера Ванг како да изберете венчаница

19 август 2014

Вера Ванг важи за маестро кога станува збор за венчаници, а многу славни невести се одлучија за дизајнот на Ванг. Во продолжение славната реномирана дизајнерка споделува шест совети како да го изберете совршениот фустан за најголемиот ден во животот.

1.При изборот на деколте, невестата секогаш треба да биде свесна за својата тежина, висина, коскена структура и возраст, вели Вера. Пониските невести треба да избегнуваат деколте, бидејќи така ќе изгледаат уште пониски. Повозрасните пак, во никој случај не треба да помислат да имаат предлабок отвор кај градите.

2. А- кроевите се секогаш препорачливи. Венчаница во целосна А-линија  изгледа непогрешливо екстравагантно. А-формата исто така е идеална за прикривање на килограмите.

3. Изберете венчаница во сирена кој ако венчавката е вечерна. Таа исто така одговара на повеќе телесни конституции, па дури и да се сомневате во истото, ако изведбата е одлична тогаш гарантиран е женствениот сексапилен изглед.

4. Потполнките се секогаш лоша идеја кај градите. Избегнувајте ги ваквите венчаници, дури и да сакате градите да ви изгледаат кренати повисоко.

5.Бајковитите венчаници во долниот предел секогаш придонесуваат за гламурозен впечаток. Но, според мене најдобро изгледаат оние со нагласен струк. Сепак, внимавајте ваквите венчаници може да ја искриват убавата визуелна естетика ако струкот ви е широк.

6.Долната облека исто така е многу важна. Потрудете се да е компактна со венчаницата. Сигурно не сакате таа да се надзира, да создава линии по фустанот или пак да ви создава непријатност. Правило е да облечете една нијанса потемна боја на долната облека од вашиот природен тен  на кожата.

Објавено:
19 август 2014
Категорија: 
Бела соба