Тренд: Совршени минималистички венчаници

15 ноември 2018

Не е тајна дека Меган Маркл изврши големо влијание врз трендовите во модниот свет. Откако јавноста дозна дека се забавува со принцот Хари, сите очи беа вперени во неа, се набљудуваше секој нејзин чекор, а воедно и секоја нејзина модна комбинација.

Така беше и при изборот на венчаница. Минимализмот беше нејзин избор кога се двете венчаници во прашање - и онаа од „Живанши“ за црковната церемонија и онаа од „Стела Мекартни“ за забавата.

И токму тој минимализам е главен невестински тренд оваа и сезоната што претстои. Ако сте невеста која својата свадба ја планира зимава или следната пролет, веруваме дека ќе сакате да го погледнете овој текст и предлозите.

Венчаниците со ракави се апсолутен хит, како и оние со џебови. 

Во продолжение погледнете неколку модели за кои сме сигурни дека ќе ве инспирираат доколку сте љубител на сведената елеганција и минимализмот.

Carolina Herrera

Carolina Herrera

Amsale

Amsale

Carolina Herrera

Cushnie

Cushnie

Cushnie

Oscar de la Renta

Romona Kaveza

Romona Kaveza

Romona Kaveza

Savannah Miller

Suzanne Nevile

Suzanne Nevile

Suzanne Nevile

Објавено:
15 ноември 2018
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
1.539 пати