Уште една бајковито бела приказна со потпис на eNVy room

22 јануари 2024

Познатото хрватско дуо Никица Иванчевиќ и Вјеко Франетовиќ, кое што стои зад модниот бренд eNVy room, ја претстави својата нова колекција на венчаници.

Колекцијата го дефинира непретенциозниот гламур, безвременската елеганција и женственоста, преку длабоки шлицови, разголени грбови, транспарентни материјали...

Оваа бела бајковита приказна е дополнета со предимензионирани панделки, романтични набори и интересни текстури како еко пердуви и сјани кристали.

Колекцијата венчаници нуди избор за секој тип на невести, за оние кои сакаат повеќе раскош, но и за тие кои преферираат едноставност.

Свилен сатен, креп, жакард со флорални или апстрактни мотиви се избор на дизајнерите кога станува збор за материјали.

Погледнете како сето тоа изгледа.

Фото: eNVy room

Објавено:
22 јануари 2024
Категорија: 
Бела соба