Ванеса Хаџенс елегантна невеста во фустан од Вера Ванг

14 декември 2023

Глумицата и пејачка Ванеса Хаџенс минатиот викенд се омажи во Канкун, Мексико, во интимна церемонија.

Ѕвездата дури нареди присутните да ги остават телефоните, за да можат слободно да уживаат во свадбата и да се посветат едни на други.

Нејзин избраник е безбол играчот Кол Такер, а двојката е заедно од 2020 година.

Пред да биде со него Ванеса беше во 10 годишна врска со актерот Остин Батлер, познат по улогата во филмот за Елвис Присли.

Хаџенс за венчаница одбра минималистичка свилена креација, налик на естетиката од деведесетите, односно она што го носеа супермоделите.

По церемонијата Ванеса се пресоблече во уникатна party тоалета со потпис на Вера Ванг, дамата која никогаш не прави модна утка.

 Елегантна невеста и убава атмосфера...

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vogue Weddings (vogueweddings)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vanessa Hudgens (vanessahudgens)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Vera Wang (verawang)

Објавено:
14 декември 2023
Категорија: 
Бела соба