Венчаници за есен 2014 од Оскар де ла Рента

5 декември 2013

Есенската колекција венчаници  за 2014 на Ослар де ла Рента вклучува впечатливи невестински фустани, препознатливи за неговиот дизајнерски сензибилитет.  Од крој на сирена па се до волуменозни и воздушести со многу тул, голи рамена и грб во V израз. Далеку од едноставна, оваа колекција венчаници пред се има многу рачна работа, везени цветови вметнати суптилно, што дополнително ја отсликуваат романтичната страна.

 

Венчаниците на Оскар дел ла Рена ги посакува речи си секоја девојка за својот совршен ден, а доколку тој се наближува пробајте инспирацијата да ја најдете токму во нив.

Објавено:
5 декември 2013
Категорија: 
Бела соба