Венчавка за која многу се зборува: Кетрин Мекфи (35) и Дејвид Фостер (69) стапија во брак

5 јули 2019

Актерката Кетрин Мекфи и музичкиот продуцент Дејвид Фостер неделава стапија во брак. Во средата организираа венчавка во Англија.

Кетрин се одлучи за венчаница од дизајнерот Зак Посен. Се работи за корсте со срцевиден отвор и богато здолниште од тул. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Katharine Foster (@katharinemcphee) onJul 3, 2019 at 5:34pm PDT

 „Совршен ден со најсовршениот сопруг“, напиша актерката под Инстаграм објавата.

Двојката во моментов е во Италија на меден месец, а дел од свадбените фотографии ексклузивно се појавија на веб страната на Вог.

Нивната венчавка и брак ја разбрануваа јавноста поради разликата во години, но Кетрин смета дека се работи прекрасна случајност.

Имено, пред венчавката таа сподели видео од нејзината изведба на „Somewhere Over the Rainbow“, која ја испеала 13 години пред денот на нејзината венчавка.

„На денешен ден пред 13 години, мојата прва песна, изведба на Somewhere Over the Rainbow“ беше објавена веднаш после „Идол“. Денеска... Се мажам за човекот кој го ја продуцираше. Животот е полн со убави случајности нели? Ти благодарам што ме однесе преку виножитото Дејвид“, напиша Мекфи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Katharine Foster (@katharinemcphee) onJun 28, 2019 at 9:53am PDT

 

Како пренесува „Дејли Мејл“, двојката денеска ќе организира забава, на која ќе присуствуваат околу 80 гости.

Во продолжение погледнете ги нивните први свадбени фотографии:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Katharine Foster (@katharinemcphee) onJul 4, 2019 at 9:33am PDT

 

Објавено:
5 јули 2019
Категорија: 
Бела соба
Прочитано:
9.366 пати