Многумина летото и одморот го сакаат поради морето и синолото кое релаксира и смирува.

Токму затоа ние во продолжение ќе ви презентираме листа на места каде што водата, односно морето ги има најубавите нијанси на сино.

Можеби некаде веќе сте биле или  имате во план, а можеби и ќе послужи како инспирација за тоа каде би можеле да одите.

Уживајте:

#30 Остров Самоа, океански ров Суа

 

#29 Остров Кајо Коко, Куба

 

#28 Езерото на петте цвета, Кина

 

#27 Бодрум, Турција

 

#26 Езерото Пејто, Канада

 

#25 Вакатоби, Индонезија

 

#24 Кала Макарељета, Шпанија

 

#23 Кауај, Хаваи

 

#22 Националниот парк Џиузајгоу, Кина

 

#21 Рио Сукури, Бразил

 

#20 Заливот Сормиу, Франција

 

#19 Кратерско Езеро, Орегон


#18 Островот Фиџи


#17 Заливот Тортуга, Еквадор

 

#16 Малдиви

 

#15 Базенот Најлон, Тобаго

 

#14 Барбадос

 

#13 Бермудски острови

 

#12 Себу, Филипини

 

#11 Вирџин Горда, Девствени острови

 

#10 Бора Бора

 

#9 Свинската плажа, Бахами

 

#8 Аутутаки, острови Кук

 

#7 Ангилја

 

#6 Тахити

 

#5 Заливот Муша, Бахами

 

#4 Крф, Грција

 

#3 Кала Азура, Сицилија

 

#2 Плажа Хајмс, Австралија

 

#1 Алгарве, Португалија

Објавено:
19 јули 2017
Категорија: 
Култура
Прочитано:
467 пати