АЛАРМ Фест на Билјанини Извори со „Леб и сол“

7 јули 2021

Од 31.07 до 02.08 на стадионот Билјанини Извори во Охрид ќе се одржи празничното издание на АЛАРМ Фест.

„За прв пат големиот националниот празник Илинден ќе го прославиме со повеќе од 100 македонски музички артисти. АЛАРМ фест со цел да ги исполни желбите на сите возрасти и вкусови, за оваа година го направи следниот избор на артисти:

31.07 - Галоски, Слаткаристика, ЛД Пистолеро & Гоце Саф feat. Ронин, Donplaya & Bon Praskiza & Prince$$ Donatsu и Пајак!

01.08 - Ареа, Суперхикс, Бени и Нон Стоп, ДНК и Ris Flower!

02.08 фестивалот, празнично ќе биде затворен со настап на нашите легенди ЛЕБ и СОЛ!“, најавуваат организаторите.

Влезниците се пуштени во продажба од денес 07.07,  преку продажната мрежа на КУПИ КАРТИ ЗА СЕ како и онлајн на www.kupikartizase.com

Еднодневна влезница

Партер - 500,оо ден.

Трибина - 800,оо ден.

ВИП - 1000,оо ден.

Тридневна БЛОК влезница

Партер - 1 200,оо ден.

Трибина - 2 000,оо ден.

ВИП - 2 500,оо ден

Објавено:
7 јули 2021
Категорија: 
Култура
Прочитано:
162 пати