And Just Like That... добива трета сезона

23 август 2023

Пред да се емитува последната сезона од And Just Like That 2, утревечер, продуцентите на серијата ја најавија третата сезона.

Втората сезона којашто започна на 22-ри јуни, на 24 август ќе го има своето финале, а она што фановите најмногу го очекуваат е краткото појавување на Ким Катрал како Саманта.

Извршниот продуцент Мајкл Патрик Кинг кој сакаше да ја скрие информацијата за смртта на Ѕверката и овојпат не успеа во прикривањето на фактот дека Саманта ќе биде дел од третата сезона.

Паркер, Никсон и Дејвис конечно ќе се обединат со Катрал формирајќи ја оригиналната четворка која пред 25 години го стартуваше Sex and the City универзумот.

Втората сезона беше во знакот на Кери и Ејдан, откако првата сезона стартуваше со смртта на Џон (Ѕверката).

Како продуценти на серијата покрај Кинг се јавуваат и трите главни протагонистки Кери, Саманта и Шарлот.

Sex and the City беше создадена под палката на Дарен Стар, според истоимената книга на Кендис Бушнел.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Max (streamonmax)

Објавено:
23 август 2023
Категорија: 
Култура