Модерен концепт на ентериер во кој доминираат тонови на дрво

4 мај 2020

Овој модерен стан од 81м2 во Бруклин е исполнет со тонови на природно дрво и јута кои даваат топлина и смирени вибрации. Малите црни акценти, како што се ногарките од шанк столиците и црната кафе масичка му даваат шмек на целиот простор.

Целата содржина може да ја прочитате на овој линк.

Објавено:
4 мај 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
757 пати
Тагови: 
Elena Luka Home