Пет инспиративни идеи за дневна соба во црна боја

16 ноември 2016

Црната боја е секогаш во мода, а просторот секогаш може да го направи луксузен и модерен. Оваа боја луѓето најчесто ја употребуваат за декорација на приватните простории како што е спалната соба или бањата.

Сепак, со примерите кои ќе ви ги прикажеме ќе пробаме да ве убедиме дека црната боја може да биде совршена и за дневниот престој.

Некои од нив содржат акцентирани црни елементи како што се ѕидови и мебел, додека другите ја опфаќаат темата во целост

Уживајте во петте заводливи решенија, од раскошни и модерни до удобни и шик соби >>> ТУКА

 

Објавено:
16 ноември 2016
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
462 пати
Извор: 
Elena Luka Home