Ако не можете на море, донесете го морето кај вас

6 јули 2020

Неизвесно е како ќе изгледа летниот одмор на луѓето ширум светот. Пандемијата на Ковид-19, помеѓу другото нè потсети дека планираното не секогаш се исполнува.

Но, ако не можеме на море, можеме морето да го донесеме кај нас и тоа благодарение на детали кои ќе го разубават ентериерот.

Со оглед на тоа дека сега баш и не можеме да се пожалиме на недостаток на време, овие месеци можеме да ги посветиме на создавање нов амбиент во домот.

А ако сакаме да го „донесеме“ морето, во тоа ќе помогнат детали инспирирани токму од него. Плетени саксии, корпи, школки, елементи од јута, сето тоа одлично ќе се вклопи во замислата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Законова Наталья Дизайнер (@ethno_space) onOct 30, 2019 at 5:57am PDT

Исто така, детали или предмети во сина боја - може тоа да биде завеса, слика, чаршаф, перници... за што и да се одлучите ќе придонесе за саканиот ефект.

Уште една од опциите е некој од ѕидовите да биде во сина боја, а во комбинација со бели елементи, како на пример полици, на кои може да се наредат тегли со песок или школки, се впечатлив избор.За оние што не се по боењето ѕидови, постојат тапети со летни мотиви.

Освен внатрешноста, летната атмосфера можете да ја пренесеме и на балконите, терасите, дворовите... Мебел за балкон во сина нијанса, висечки елементи што создават звук на ветер со школки, како и убави цвеќиња и осветлување ќе создадат атмосфера како да сме на некоја таверна.

Во продолжение погледнете неколку примери за инспирација. Инвестицијата не мора да биде голема, но ќе внесе промена и нова енергија, тоа е сигурно.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Scandic Leatherbag Design (@keine_schwester) onApr 26, 2020 at 3:00am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Законова Наталья Дизайнер (@ethno_space) onSep 20, 2019 at 4:55am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sonja Bannick (@sonjabannick) onJul 9, 2019 at 12:29am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alesia Saldatava (@soldatova_interior) onJun 29, 2019 at 3:58am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @dekoriapl onJun 11, 2019 at 12:51am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by D I V I N E D I A R T (@divine_di_art) onJun 9, 2019 at 1:25pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@aquadomeru) onMay 12, 2018 at 3:53am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @zeitlosliving onJul 2, 2017 at 11:53pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SELECT SHOP SeaBlook (@sea_blook) onApr 14, 2016 at 3:43am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by WESTWING Deutschland (@westwingde) onJul 3, 2018 at 8:59am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by V.i.v.i (@interior_inspiration_byvivi) onJul 4, 2020 at 11:09pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Plan for design (@plan_for_design_) onJul 4, 2020 at 2:09am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kaufmann Interiors (@kaufmanninteriors_hu) onJul 2, 2020 at 1:51am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sai Devi (@saidevi.milano) onJul 1, 2020 at 11:46pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Andreas Borg Scheller (@andreasborgscheller) onJul 1, 2020 at 9:30pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by by Maria Papamichael ID (@mpinteriordesigner) onJun 24, 2020 at 3:14am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by by Maria Papamichael ID (@mpinteriordesigner) onJun 30, 2020 at 12:42am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by by Maria Papamichael ID(@mpinteriordesigner) onJun 22, 2020 at 12:56am PD

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @astorywaitingtohappen onJun 20, 2020 at 2:03pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by by Maria Papamichael ID (@mpinteriordesigner) onJun 17, 2020 at 1:19am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by by Maria Papamichael ID (@mpinteriordesigner) onJun 3, 2020 at 12:20am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @nammong_pic onJun 1, 2020 at 5:20pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@something.play) onMay 31, 2020 at 7:53pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by IMPRESSIONEN (@impressionen_shop) onMay 31, 2020 at 12:00am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by IMPRESSIONEN (@impressionen_shop) onJun 23, 2020 at 11:04am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Hel (@hel.raum) onMay 29, 2020 at 8:48am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@aprioridecor) onMay 21, 2020 at 6:55pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nastassia Sedykh (@nastassias921) onNov 27, 2016 at 12:17am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pottery Barn Vancouver (@pbvancouver) onMay 8, 2020 at 9:38am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cleaning and Redesigning Benin (@goldivaesthetichome) onJul 5, 2020 at 4:55am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@choeltgen) onSep 1, 2019 at 8:53am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @phantasmagoriaprojects onAug 11, 2019 at 10:37am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @paulinaartbro onun 15, 2019 at 9:55am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @kinuskia onMay 31, 2019 at 7:01am PDT

 

Објавено:
6 јули 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.846 пати
Тагови: 
море ентериер