Белград има ново кафуле како создадено за Инстаграм фотографии

24 февруари 2020

Белград од пред неколку месеци е побогат за уште едно фантастично место. Се работи за кафулето „Petit Jardin“ , односно „Мала градина“ (Мала башта) како што го комуницираат тамошните граѓани, кое ќе ве освои со својот ентериер.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onDec 16, 2019 at 8:23am PST

Просторот е уреден во пастелно розови и минт нијанси е ќе ве освои веднаш! Исто така, изобилува со зеленило, што ќе ви даде чувство на спокој и релаксираност.

Љубителите на кафето ќе можат да уживаат во преку 20 видови кафе, кои пак се служат во посебно дизајнирани чаши.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onNov 14, 2019 at 3:36am PST

Но, доколку не сте по кафето, можете да уживате во чаша вино или природни сокови или вкусни кроасани.

Уште една супер вест врзана за ова ново место е што во него се добредојдени и миленичиња.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onJan 16, 2020 at 1:05am PST

Фантастичното уредување и атмосфера овозможуваат и впечатливи инстаграм фотографии сите големи Инстаграмџии.

Во продолжение погледнете и неколку фотографии, па доколку патот периодов ве носи накај Белград, не пропуштајте ја шансата да уживате во ваков амбиент.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onNov 1, 2019 at 8:03am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onDec 1, 2019 at 5:19am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onDec 21, 2019 at 12:19am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onDec 22, 2019 at 4:09am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onJan 8, 2020 at 3:57am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onJan 17, 2020 at 2:34am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onFeb 5, 2020 at 1:57am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onFeb 22, 2020 at 10:26pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onJan 25, 2020 at 12:38am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Petit Jardin (@petitjardincafe) onJan 9, 2020 at 6:24am PST

 

 

 

Објавено:
24 февруари 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
4.488 пати