Декоративните перници се полн погодок за голема промена во просторот

21 јануари 2021

Велат дека убавината е најчесто во малите нешта, а тоа може да се потврди и со следниов трик во уредувањето. Украсите, завесите, килимите се само дел од оние детали во домот кои даваат живот, поинакви вибрации, едноставно свежина. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zig&Co (@zigandcompany)

Перниците се уште еден таков детаљ, а доаѓаат во различни бои, големини и можат да направат огромна промена. Што се однесува до тоа каде се’ можете да ги искористите, традиционално го наоѓаат своето место во дневната и спалната, но доколку имате клупа во трпезаријата или фотеља во ходникот, добредојдени се и таму. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kip&Co USA (@kipandcousa)

Поинтензивните бои и принтови на перници се одличен избор за дневната соба, бидејќи нивната задача е да паднат во очи, да ја разиграат собата, да дадат малку боја. Помирните варијанти се наменети за спалната соба. 

Следните неколку фотографии се тука да инспирираат промена!

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Kip&Co USA (@kipandcousa)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SEBASTIAN (@mosebacke)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Izzy Leonard (@nest_number_9)

Објавено:
21 јануари 2021
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.059 пати