Еминем ја продава куќата во Детроит

16 август 2017

Познатиот рапер Еминем, ја стави куќата во Детроит на продажба и тоа за речиси два милиони долари.

Луксузниот дом, бил купен за 4.75 милиони долари и тоа пред 14 години. После речиси декада и пол, раперот одлучи дека е време да се збогува со овој имот, за кој може едвај половина од цената да добие.

trulia.com

Инаку, куќата располага со шест спални соби, девет големи и една мала бања, а се протегаат на повеќе од 1.500 метри квадратни.

Секоја спална соба е посебна единица, апартман, па има голем простор внатре. Ќе забележите од фотографиите дека внатрешноста е претежно опремена со дрво. Токму во таков, рустичен стил се и пространата кујна, како и трпезаријата, бањата...

фото извор: trulia.com

Надворешноста на куќате не е ништо помалку привлечна. Покрај базенот, има и тениско игралиште, спа, како и гостинска куќа, во која има и соба за забава.

фото извор: trulia.com

Идниот сопственик ќе нема потреба да се грижи за сигурноста, бидејќи има посебна куќа за обезбедувањето веднаш до главната резиденција.

Во продолжение погледнете како раперот живеел изминативе 14 години.

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

фото извор: trulia.com

Објавено:
16 август 2017
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
864 пати