Го најдовме идеалното парче мебел за лето

15 август 2020

Многумина летово ги откажаа или редизајнираа своите планови за лето. Некои се одлучија за планина, езеро, некои за викенд-патувања, но без разлика на изборот на место, сите со желба за уживање, но сепак и за зачувување на здравјето.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by KWC marketing (@kwcmarketing) onAug 14, 2020 at 7:12am PDT

Листајќи низ социјалните мрежи наидовме на профил на италијанскиот бренд „Ethimo“ и таму го пронајдовме идеалното парче мебел за лето. Може да биде супер решение за плажа, но и за двор.

Се работи за елегантна, но суптила лежалка, дизајнирана од младиот архитект Марко Лавито. Овозможува комфор, но истовремено и приватност и заштита.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maria Teodora Lazar (@maria_teodora_lazar) onAug 8, 2020 at 2:39pm PDT

Направен е од сибирски ариш, а во комотниот кружен простор за седење додадени се меки перници, за совршено уживање.

Сепак, седиштето може да биде адаптирано во склад со потребите. Елегантната завеса овозможува да го затворите комплетно просторот за седење, а сепак да имате проток на воздух. На овој начин ќе се заштитите од сонцето, а истовремено и ќе уживате во приватноста.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Atelier L A V I T (@atelierlavit) onAug 8, 2020 at 6:31am PDT

Дизајнот е едноставен, но ефектен и функционален.

Инаку, на профилот на споменатиот бренд, можат да се видат и други совршени решенија за мебел за екстериер.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@matteo_ben.tto) onAug 14, 2020 at 7:47am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onMay 24, 2020 at 11:59pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onMay 10, 2020 at 1:39am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onFeb 23, 2020 at 12:38am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onSep 3, 2019 at 11:58am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onAug 23, 2019 at 11:03am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onAug 19, 2019 at 11:39am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onAug 14, 2019 at 11:11am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ethimo (@ethimo) onAug 9, 2019 at 11:03am PDT

Објавено:
15 август 2020
Категорија: 
Архитектура
Прочитано:
1.089 пати